Ruszyła nowa edycja akcji „Mała książka-wielki człowiek”!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w naszej Bibliotece rozpoczęła się już w październiku! Już od października na dzieci w wieku 4–6 lat czekają specjalne „Wyprawki Czytelnicze”.

Autorem książki wchodzącej w skład „Wyprawki…” jest znakomity twórca literatury dziecięcej Wojciech Widłak, który specjalnie dla uczestników kampanii „Mała książka – wielki człowiek” napisał „Krasnala w Krzywej Czapce”. To mądra i wzruszająca opowieść o bohaterach takich jak nasi Mali Czytelnicy – ciekawi świata, z mnóstwem pytań o sprawy najważniejsze – którzy zyskują niezwykłego towarzysza w swojej czytelniczej podróży.

Jak działa projekt?

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą Bibliotekę lub nasze wiejskie Filie otrzyma nieodpłatnie „Wyprawkę Czytelniczą” oraz „Kartę Małego Czytelnika”. Za każdą wizytę w Bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

  • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
  • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenie naszych Bibliotek i Filii wiejskich.