Spotkanie z Anną Kamińską, autorką książki „Simona”

Plakat Anna Kamińska

Nazywano ją „Czarownicą z Białowieży”. Jej biografię autorstwa Anny Kamińskiej czyta się jak barwną powieść. Mowa o pochodzącej ze sławnej rodziny Kossaków Simonie Kossak. Nie poszła w ślady swoich przodków: Wojciecha i Juliusza Kossaków, nie odziedziczyła talentu po sławnych krewniaczkach: Magdalenie Samozwaniec i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Nie przejęła rodzinnego interesu po swoim ojcu Jerzym Kossaku, również sławnym malarzu. Długo szukała swojej drogi życiowej i w końcu poświęciła się bez reszty swojej pasji: miłości do zwierząt.

Zamieszkała w puszczy, w leśniczówce bez wody i elektryczności, otoczona zwierzętami. Tam spotkała miłość swojego życia. Jej pasję zauważyło i doceniło środowisko naukowe i media. Zdobyła tytuł naukowy profesora. Stała się wielką popularyzatorką przyrody. W puszczy mieszkała do końca swoich dni. Zmarła w 2007 roku.

O barwnym i niezwyczajnym życiu Simony Kossak opowie autorka jej biografii Anna Kamińska, podczas spotkania w Bibliotece Publicznej w Końskich w dniu 4 listopada 2015 r. o godzinie 12.00.