Spotkanie z Anną Dymną i Wojciechem Bonowiczem zorganizowane przez konecką Bibliotekę

Spotkanie z Anną Dymną i Wojciechem Bonowiczem przejdzie do historii bibliotecznych imprez przede wszystkim z powodu dużej frekwencji oraz magicznej atmosfery. Sala Restauracji LELIWA wypełniona była po brzegi. Zgromadzonych mieszkańców przyciągała charyzma Anny Dymnej, legendy polskiego filmu i teatru oraz wdzięk i dowcip Wojciecha Bonowicza, wielkiego znawcy literatury, dziennikarza, pisarza i poety. Jak zwykle w takim duecie dialogi i opowieści były przesiąknięte dowcipem, a czytane przez nich wiersze dobierane były z dużym wyczuciem chwili i w celu budowania odpowiedniego nastroju. Oprócz poezji i filmu zgromadzonych widzów interesowała praca Anny Dymnej w Fundacji „Mimo wszystko” i pomoc niepełnosprawnym umysłowo. Po zakończonym spotkaniu oboje bardzo chętnie pozowali do fotografii oraz podpisywali swoje książki. Serdecznie dziękujemy pani Annie i panu Wojciechowi za przybycie do Końskich, Jan Nowakowi za pomoc w organizacji spotkania i pobytu gości w Końskich, Koneckie Centrum Kultury za nagłośnienie i akustykę oraz Restauracja Leliwa za udostępnienie sali na potrzeby spotkania. Na zakończenie miły podarunek ofiarowała Annie Dymnej Elżbieta Duda, a mianowicie obraz malowany kawą, przedstawiący konecką Światynię Grecką, a której odbywalo się spotkanie.