Spotkanie DKK – Październik 2023 r.

W dniu 19.10.2023 r. w Czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy rozmawiali o książce Shirin Kader pt:  ”Zaklinacz słów”.

Wypowiedzi uczestników:

„Książka bardzo mi się podobała. Zawiera mądre filozoficzne sformułowania”.

„Autorka ma talent. Bajkowa treść opisana w dojrzały sposób”.

„Napisana ładnym, obrazowym językiem, pełna pięknych metafor”.

„Opis Londynu działa na wszystkie zmysły”.

„Jeżeli czytelnik podczas czytania, nie ma spokoju ducha, to nie przeczyta tej książki”.

„Autorka porusza kwestię kobiet w różnych religiach. Stwierdza, że w każdej kobieta nie jest traktowana na równi z mężczyznami”

Recenzje czytelników:

„Shirin Kader pisze plastycznym językiem. Ulice Londynu, Paryża, Bombaju „maluje” słowami, magią.

Choć tytułowym zaklinaczem jest bajarz z Paryża, to tytuł książki „Zaklinacz słów” kojarzy mi się z opisami spostrzeżeń narratorki w tych miastach, szczególnie w emigranckich, wielonarodowych, wielokulturowych dzielnicach Londynu.

Barwnie, pięknie opisane jest uczucie tęsknoty Niny za Gabrielem. I miłość Dhavala Patel i Betty w Bombaju.

Ważne jest też przeznaczenie w życiu każdego człowieka, jak podkreśla autorka”.

Irena Wróbel